KAYMAKAMIMIZ'DAN HASTANEMİZE ZİYARET


      Çaykara Kaymakamı; Sayın İhsan  AYRANCI 08.02.2017 çarşamba günü Hastanemize ziyarette bulundu. Yaklaşık 1,5 ay önce ilçemizde göreve yeni başlayan Sayın İhsan AYRANCI Başhekim Vekilimiz Opr Dr. Şaban UYSAL ve  İdari ve Mali Hizmetler Müdürümüz Halil Samet ÇİFTÇİ'ye İadeyi ziyarette bulundu.Ayrıca Hastanemizde incelemelerde bulunarak Hastane personeli ve hastalar ile sohbet etti.El sanatları odasını da ziyaret ederek oradaki öğretmenlerden bilgi aldı ve hastaların el becerilerini artırmaya yönelik çalışmaları yerinde inceledi.Hastaların kendi el becerileri ile yaptıkları süs eşyaları sergisini gezdi.Ziyarette Ataköy Mahalle muhtarı Bülent LİMAN da bulunup altyapı eksikliklerini kaymakam beye iletti

   Başhekim Vek. Opr. Dr.  Şaban UYSAL Hastanemizin hizmetleri konusunda Sayın Kaymakamımıza brifing verdi. Hastanemizin 2004 yılından beri psikiyatri alanında branş hastanesi olarak hizmet verdiğini, esas ağır psikiyatri hastalarının yatarak tedavi gördüğü bir hastane olduğunu ifade etti. Ayrıca,  ORDU'dan-IĞDIR'a kadar bölgeye hitap ettiğini söyledi.2016 yılında yaklaşık 750 hastaya yatarak 1900 civarında hastaya da poliklinik hizmeti verdiklerini ve 70 yataklı bir kurum olarak %70 doluluk oranı ile çalıştıklarını ifade etti.Psikiyatri Uzmanı, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Hemşire, Pratisyen Hekimlerden oluşan 90 kişilik bir profesyonel sağlık ekibi ile çalıştıklarını sözlerine ekledi.

   Kaymakamımız Sayın İhsan AYRANCI da bu ziyaretten son derece memnun olduğunu, ilçemizde bu tarz bir hastanenin olmasının kendisini mutlu ettiğini, ihtiyaç duyulması halinde elinden gelen herşeyi yapcağını ifade etti. 

Başhekim Vekilmiz Dr. UYSAL'da bu ziyaretten son derce mutlu olduklarını ve tüm personelimize bir motivasyon sağladığını söyleyerek teşekkür etti.

 

 

ÇAYKARA GAZETESİ:HABER İÇİN TIKLAYINIZ