TÜM HEKİMLERİMİZ VE SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLU OLSUN


     Of Devlet  Hastanesi olarak organize edilen bu yılki 14 Mart Tıp Bayramı kutlamasına Kurumumuzun Sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü aynı zamanda idari mali işler müdür vekilliği görevini yürüten Halil Samet Çiftci, Of ilçemizde görev yapan tüm hekimlerin ( Devlet Hastanesi,Aile Sağlığı Merkezi,Toplum Sağlığı Merkezi )ve Sağlık çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

 Toplantıya ayrıca Of Kaymakamı Sayın Eren ARSLAN ,Of Belediye Başkanı Sayın Salim SARIALİOĞLU katıldı.

 Açılış konuşmasını Hastanemiz Başhekimi Op.Dr.Şaban UYSAL yaptı.UYSAL konuşmasında 13 Martta Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınayarak ve yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah ( c.c)'tan rahmet,yaralı olanlara da Acil Şifalar dileyerek başlatı.Uysal konuşmasına şöyle devam etti;

14 Mart'ın tarihinin Tıp Bayramı olarak belirlenmesinin sürecini anlatarak 14 Mart 1919 tarihinde  Tıp öğrencilerinin ve tıp mensuplarının düşman işgaline karşı verdikleri vatan savunmasının başlangıcıdır dedi.

Hekimler gece gündüz demeden mesai kavramı olmaksızın çalışan ,ailesini ihmal etse bile hastalarını ihmal etmeyen insanlar olduğunu söyledi.Buna karşın Hekimlerin aslında çok fazla bir beklentilerinin olmadığını sadece emeklerine saygı,bir tebessüm ,bir teşekkür,bir Allah ( c.c ) razı olsun sözçükleri ile mutlu olabileceklerini ifade etti.

Son olarak; Hekimlerin özlük haklarının iyileştirildiği,refah seviyesinin olması gereken seviyeye yükseldiği ve sağlıkta şiddetin sıfır olduğu 14 Martlara ulaşmamız dileği ile konuşmasını tamamladı.                                                                              ı.

 
 

Haber Detay Resimleri